Nattcup #4 torsdag 13 februari – SMOL-gården

  • 6 feb 2025

image: Nattcup #4 torsdag 13 februari – SMOL-gården

Torsdag den 13 februari är det dags för nattcup igen. Samling vid SMOL-gården ombytta och redo för nattcup kl. 18.00. Anmälan via eventor.

Det finns banor för nybörjare och mer rutinerade, yngre och äldre. De som vill får springa tillsammans och vuxna skuggar de som vill ha skuggor.

Start klockan 18.20 vid ”Stenkrossen” i Tingstuhöjden. Vi joggar dit tillsammans.

Pannlampa behövs. Reflexväst är bra att ha för vi springer delvis där det förekommer trafik.  Viktigt att vi syns ordentligt.

Anmälan

Anmäl dig via eventor senast onsdag kväll eller till din ledare. Det går också att anmäla sig på plats men det blir smidigast om alla försöker anmäla sin innan. Länk till eventor: https://eventor.orientering.se/Events/Show/53029

Dusch, bastu och mat

Efteråt finns det dusch och bastu i SMOLgården samt något att äta. Beställ gärna "middag" i tjänster i eventor så vet vi ungefär hur många som vill ha mat.

Varmt välkomna. Ladda lampan så ses vi vid SMOL-gården.